Tropy i ślady zwierząt – nowe symbole w QGIS


e-book "Mapy w QGIS 3.4" już w sprzedaży

[EDIT 04.2019 – w konsultacji z dr hab Rafałem Kowalczykiem (dziękuję!) poprawiłam tropy na bardziej poprawne merytorycznie i podmieniłam na GitHubie. Jeśli ktoś ma już zainstalowane stare sygnatury chce mieć nowe wersje – należy odinstalować kolekcję a następnie zainstalować ponownie. Tropy wrzuciłam także na stronę OpenClipart, skąd łatwo jest je pobrać w wektorze i wykorzystać do dowolnego celu. Są na licencji Public Domain, czyli można z nimi robić wszystko, bez podawania autorstwa. Oczywiście, będzie mi miło jeśli mnie przy okazji wspomnicie, ale nie jest to konieczne.]

Długo nie pisałam, ale za to przygotowałam w tym czasie pakiet stylów dla przyrodników – tropy i ślady zwierząt (dla warstw punktowych i liniowych). Do zainstalowania przez wtyczkę Resource Sharing i używania. Bierzcie i korzystajcie!

tropy i ślady zwierząt - style QGIS

Jak zainstalować style? Bardzo prosto:

Instalujemy wtyczkę Resource Sharing przez Menadżera wtyczek:

QGIS Resource Sharing plugin

Wtyczka pojawi się w zakładce Wtyczki:

Otwieramy okno wtyczki i przechodzimy do zakładki Settings a następnie dodajemy nowe repozytorium (przycisk Add…) – wklejamy tam adres mojego repozytorium ze stylami: https://github.com/alinager/qgis-styles.git

UPDATE! Moje repozytorium zostało dodane do listy domyślnych repozytoriów, więc pojawi się domyślnie na liście, nie trzeba go samodzielnie dodawać.


W zakładce All powinna pojawić się kolekcja Animal tracks and signs – wystarczy ją zainstalować i gotowe!

UPDATE: Jeśli nadal nie wiesz jak zainstalować zestawy symboli przez wtyczkę Resource Sharing – zachęcam do obejrzenia tutorialu burdGIS w którym widać krok po kroku jak to zrobić:

Powiązane wpisy:


Jeśli ten wpis był dla Ciebie interesujący - pokaż go proszę komuś, kogo może zaciekawić, udostępnij w mediach społecznościowych:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *