Sylwetki zwierząt z Phylopic – nowy zestaw symboli do QGIS


e-book "Mapy w QGIS 3.4" już w sprzedaży

Jeden z komentarzy na Twitterze (poniżej) – zainspirował mnie do stworzenie kolejnego zestawu symboli dla QGISa, Powstała druga zwierzakowa kolekcja – tym razem sylwetki zwierząt ze strony Phylopic.

Wybrałam gatunki występujące w Polsce (lub je przypominające) oraz… flaminga. Jestem otwarta na propozycje kolejnych gatunków z Phylopica – warunkiem jest, aby plik svg zawierał sylwetkę w formie wektorowej oraz aby był z domeny publicznej (licencja Public Domain). Propozycje można zostawić w komentarzach albo napisać do mnie na adres: contact @ alinagerlee.pl (bez spacji).

Sylwetki zwierząt z Phylopic

Instalacja zestawu symboli

O tym jak zainstalować zestawy symboli za pomocą wtyczki Resource Sharing pisałam w poprzednim wpisie: Tropy i ślady zwierząt – nowe symbole w QGIS. Ułatwienie jest takie, że moje repozytorium zostało dodane do domyślnej listy repozytoriów wtyczki i ładuje się automatycznie, Nie trzeba go zatem ręcznie dodawać,

zestawy symboli QGIS - repozytoria wtyczki Resource Sharing

Wystarczy zainstalować zestaw symboli z głównego okna wtyczki:

zestaw symboli QGIS - sylwetki zwierząt z Phylopic - animal silhouettes

… i gotowe! Sylwetki zwierząt znajdą się w zestawie symboli svg. Można dowolnie zmieniać ich kolory oraz dodać kontur (domyślnie go brak).

Zestaw symboli w svg - sylwetki zwierzat z Phylopic w QGIS

UPDATE: Miło jest pewnego dnia zobaczyć, że ktoś robi fajny tutorial i pokazuje w nim jak korzystać z zestawów symboli, które przygotowałam (thank you burdGIS!). Zachęcam do obejrzenia:

UPDATE 2: Zrobiłam gif-a jak krok po kroku zainstalować kolekcję symboli za pomocą wtyczki Resource Sharing (kliknij w obrazek poniżej aby powiększyć i zobaczyć):

How to download symbol collection using Resource Sharing plugin

Powiązane wpisy:


Jeśli ten wpis był dla Ciebie interesujący - pokaż go proszę komuś, kogo może zaciekawić, udostępnij w mediach społecznościowych:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *