O mnie


Jestem absolwentką Wydziału Biologii UW (biologia środowiskowa) oraz Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych UW (geografia fizyczna), doktorem nauk o Ziemi, adiunktem w Zakładzie Geoekologii na WGiSR UW. Prowadzę zajęcia z QGISa dla studentów a czasem szkolenia komercyjne. Wykorzystuję program QGIS głównie w pracy naukowej. Moje zainteresowania to ekologia zwierząt, ekologia krajobrazu, ochrona przyrody, korytarze ekologiczne, struktura krajobrazu i metryki krajobrazowe.

Swoją przygodę z QGISem rozpoczęłam wraz z początkiem obróbki danych do doktoratu. QGIS był wtedy jeszcze skromną przeglądarką danych przestrzennych. Z wytęsknieniem czekałam na każde nowe wydanie, które umożliwiało wykonanie kolejnych analiz. Początkowo korzystałam też z MapInfo i ArcGISa, ale im bardziej QGIS się rozwijał, tym bardziej chciałam wykonać całą pracę właśnie w tym open source’owym programie. I udało się!

Aktualnie pomagam poznawać tajniki pracy z programem QGIS głównie studentom (choć nie tylko) . Rozwiązywanie problemów traktuję jako wyzwanie i okazję do tego, aby nauczyć się się czegoś nowego. Staram się pokazać, że oprogramowanie open source może stanowić na prawdę dobrą (i coraz lepszą) alternatywę dla komercyjnych odpowiedników.

Zapraszam do współpracy! Napisz do mnie na adres: info (at) alinagerlee.pl

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowych materiałach, które pojawiają się na stronie – Zapisz się do newslettera!