O mnie


Jestem absolwentką Wydziału Biologii UW (biologia środowiskowa) oraz Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych UW (geografia fizyczna), doktorem nauk o Ziemi, adiunktem w Zakładzie Geoekologii na WGiSR UW. Prowadzę zajęcia z QGISa dla studentów a także szkolenia.

Wykorzystuję QGIS głównie w swojej pracy naukowej oraz tworząc mapy i wykonując różne analizy dla innych.

Swoją przygodę z QGISem rozpoczęłam wraz z początkiem obróbki danych do doktoratu. QGIS był wtedy jeszcze skromną przeglądarką danych przestrzennych z jedynką na początku 😉 Z wytęsknieniem czekałam na każde nowe wydanie, które umożliwiało wykonanie kolejnych analiz. Początkowo korzystałam też z MapInfo i ArcGISa, ale im bardziej QGIS się rozwijał, tym bardziej chciałam wykonać całą pracę właśnie w tym open source’owym programie. I udało się!

Pomagam poznawać tajniki pracy z programem QGIS studentom oraz osobom, które potrzebują pomocy przy realizacji swoich projektów. Rozwiązywanie problemów traktuję jako wyzwanie i okazję do tego, aby nauczyć się się czegoś nowego. Pokazuję, że oprogramowanie open source stanowi dobrą (i coraz lepszą) alternatywę dla komercyjnych odpowiedników.

Zapraszam do współpracy! Napisz do mnie na adres: info (at) alinagerlee.pl

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowych materiałach, które pojawiają się na stronie – Zapisz się do newslettera!

A jeśli chcesz poznać ciekawe zakątki Warszawy to zapraszam do obejrzenia filmu z moim udziałem. Film został zrealizowany w ramach Europejskiego Kongresu Ekologii Krajobrazu IALE 2022 (11-15 lipca 2022 r.). Wersja językowa: polska z angielskimi napisami.

Jest to wycieczka po najciekawszych miejscach wzdłuż skarpy warszawskiej (wybór subiektywny 😉 ):