Konkurs na Internetową Mapę Roku 2022


e-book "Mapy w QGIS 3.4" już w sprzedaży

AKTUALIZACJA – WYNIKI KONKURSU:

Było dużo ciekawych map, wybór był trudny, ale udało się 🙂  Zwycięzcy poszczególnych kategorii to:

Serdecznie gratuluję!

Szczegółowe informacje o wynikach konkursu oraz linki do wszystkich zgłoszonych map internetowych znajdują się na stronie Stowarzyszenia Kartografów Polskich.

_____________________________________________________________________

Przychodzę dziś do Was z informacją o konkursie na Internetową Mapę Roku, organizowanym przez Stowarzyszenia Kartografów Polskich i zachęcam do udziału! Jeśli tworzycie takie mapy (a w zasadzie portale mapowe) to konkurs dla Was!

W konkursie mogą uczestniczyć wyłącznie oryginalne opracowania kartograficzne polskich autorów i wykonawców, zredagowane pod kątem prezentacji internetowej i opublikowane na ogólnodostępnych stronach internetowych. W tegorocznej edycji konkursu rywalizować będą interaktywne mapy tematyczne prezentujące wybrane zagadnienie o charakterze społecznym, gospodarczym lub przyrodniczym, przy czym czynnikiem decydującym w ocenie map będzie utylitarność prezentowanej informacji.

Konkurs organizowany jest w trzech kategoriach:
1) BDOT – opracowań wykorzystujących bazę danych obiektów topograficznych BDOT10k lub inne urzędowe bazy danych (rejestry państwowe).
2) OSM – opracowań bazujących na danych OpenStreetMap.
3) Inne – opracowań bazujących na innych danych.

Szczegółowy regulamin znaleźć można na stronie:
http://kartografia.pwr.edu.pl/wordpress/konkurs-na-internetowa-mape-roku-21-22/

Ps. A ja mam zaszczyt zasiadać w jury tegoż konkursu, w związku z tym bardzo zachęcam do udziału oraz rozpowszechnianiu informacji o konkursie! Będzie mi bardzo miło jeśli dołożycie nam pracy i utrudnicie wybór najlepszej mapy 😉

 


Jeśli ten wpis był dla Ciebie interesujący - pokaż go proszę komuś, kogo może zaciekawić, udostępnij w mediach społecznościowych:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *