Projekt nowego logo QGIS dla wersji 3.0


e-book "Mapy w QGIS 3.4" już w sprzedaży

W 2017 roku czekają nas duże zmiany – planowane jest wypuszczenie QGISa w wersji 3.0. O tym co jest do zrobienia przed wypuszczeniem nowej serii przeczytacie na blogu: Let’s make a big funding push for QGIS 3.0! *  Z tej okazji szykuje się także rebranding, którego pierwszym etapem będzie nowe logo QGIS.

Poprzednia próba zmiany logo (kilka lat temu) zakończyła się niepowodzeniem – wybór okazał się zbyt trudny. Tym razem ograniczono się tylko do jednego projektu, na który głosują przedstawiciele społeczności (QGIS Voting Members). Jeśli projekt się spodoba i dostanie wystarczająco dużo głosów na TAK – QGIS będzie miał nowe logo. Jeśli nie – powstanie kolejny projekt i procedura głosowania zostanie przeprowadzona ponownie. O warunkach, jakie musi spełniać nowe logo, możecie poczytać tutaj: New QGIS 3.0 logo candidate.

Głosowanie trwa (choć wynik już chyba przesądzony). A jak Wam się podoba ten projekt?EDIT: Logo wybrane, a wytyczne do nowej identyfikacji wizualnej znajdziecie tutaj: QGIS Visual Style Guide.

*Jak sam tytuł wpisu sugeruje – duże zmiany to także duże koszty. Zachęcam więc przy okazji do wsparcia projektu. 


Jeśli ten wpis był dla Ciebie interesujący - pokaż go proszę komuś, kogo może zaciekawić, udostępnij w mediach społecznościowych:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *